A TáTK részvétele az iskolai megfélemlítés elleni programban.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Társadalomtudomány Kara is közreműködik a Felelős Társadalomért Közhasznú Alapítvány által létrehozott megfélemlítés elleni programban.
A program célja a megfélemlítés megszüntetése az iskolákban, otthon, a munkahelyeken, a kapcsolatokban és a közéletben. A program első fázisa az iskolai- és a cyber-megfélemlítésre összpontosít. Tovább....
I. SZAKMAI MŰHELY 2013.09.20
A műhely során egy iskolai és cyber-megfélemlítés elleni program került megtárgyalásra, melynek pilotja (próbája) egy budapesti általános iskolában és egy középiskolában indul el.
A résztvevők konszenzust értek el a megfélemlítés és a cyber megfélemlítés definíciójában, jellemzőiben és hatásaiban, elismerték, hogy az iskolai- és a cyber-megfélemlítés egy fokozódó társadalmi probléma, illetve azt, hogy az iskolai és a cyber-megfélemlítés többek között összekapcsolhatóak a felnőtt korban vállalt szerepekkel is.
A műhely továbbá megállapította, hogy a megfélemlítést megelőző, megszüntető és annak hatásait kezelő programok hiányában, a fogalom eddig ismeretlen volt vagy zavaros jelentéssel bírt társadalmunkban, legtöbbször keverve a "zaklatás" és az "erőszak" fogalmakkal.
Az iskolai környezetben nélkülözhetetlen, hogy a diákok, szülők és tanárok tájékozódjanak a megfélemlítést kezelő megoldásokról, illetve a megfélemlítés fizikai, pszichológiai és érzelmi hatásairól, melyek komoly szerepet játszanak a szocializációban és az iskolai eredményekben is.